Cross fit- nowy rodzaj fitnessu

dobrej formy. Dlatego opracowywaniem diet sportowych zajmują się doświadczeni dietetycy oraz całe sztaby osób zajmujące się konkretnym sportowcem. One także prowadzą monitoring wprowadzonej u sportowca diety i na bieżąco spra

Cross fit- nowy rodzaj fitnessu

Monitorowanie diet sportowych

Właściwa dieta odgrywa bardzo ważną dla rozwoju sportowego młodego człowieka. Odpowiednia dieta pomaga także doświadczonemu już sportowcowi w zachowaniu dobrej formy. Dlatego opracowywaniem diet sportowych zajmują się doświadczeni dietetycy oraz całe sztaby osób zajmujące się konkretnym sportowcem.

One także prowadzą monitoring wprowadzonej u sportowca diety i na bieżąco sprawdzają czy pozostaje ona dla niego odpowiednia i nie powinna zostać w żaden sposób zmodyfikowana. Dzięki temu dieta sportowa wprowadzona u początkującego sportowca nie jest dla niego zbyt rygorystyczna i nie zniechęca do podążania drogą sportowego rozwoju, a dieta stosowana u starszych sportowców może być wspomagana odpowiednimi odżywkami.


Przyjmowanie odżywek dla sportowców

Wydaje się, że stosowanie odżywek dla sportowców przez osoby intensywnie ćwiczące posiada tyle samo zwolenników co przeciwników. Jednak trzeba stwierdzić, że sięganie po zdrowe odżywki, na których stosowanie pozwalają lekarze i trenerzy może bardzo pomóc młodym sportowcom w podołaniu trudom dochodzenia do dobrej formy fizycznej. Muszą oni jedynie sięgać po sprawdzone już odżywki i przyjmować je zgodnie ze wskazaniami swoich trenerów lub ściśle według instrukcji dołączanych do ich opakowań. Trzeba pamiętać, że przyjmowanie wszelkich witamin i minerałów w większych dawkach niż zalecane może źle wpłynąć na stan zdrowia, podobnie jest z odżywkami dla sportowców. Natomiast odżywki dla sportowców rozsądnie stosowane mogą przyspieszać proces nabywania masy mięśniowej.


Wikipedia o kreatynie

W latach 90. XX wieku kreatyna zyskała szczególny rozgłos jako naturalny sposób na zwiększenie wyników sportowych i budowanie beztłuszczowej masy ciała. Stwierdzono, że ogólna zawartość kreatyny w mięśniach szkieletowych jest zwiększona po doustnym podaniu suplementów diety, a zawartość ta różni się i zależy od wielu czynników, m.in. od poziomu spożycia węglowodanów, rodzaju aktywności fizycznej i typu włókien mięśniowych. W skutek tego zaczęto stosować kreatynę w charakterze dodatku do suplementów diety stosowanych przed treningiem10. Na rynku dostępne są różne formy kreatyny, m.in. cytrynian, jabłczan, ester etylowy, azotan, chlorowodorek, glukonian, ?-ketoglutaran i orotan

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kreatyna