Czy wiesz na czym robi się badania?

że używanie endoskopów nie jest wprawdzie do końca przyjemne, jednak obecnie przeprowadzanie badań endoskopowych nie jest bardzo uciążliwe dla pacjentów. Dlatego pacjenci nie posiadają większych obaw przed wykonaniem u nich badani

Czy wiesz na czym robi się badania?

Korzystanie z endoskopów medycznych

Endoskopy medyczne wykorzystywane są do przeprowadzania tych badań, w trakcie których oglądane są narządy wewnętrzne pacjenta. Trzeba przyznać, że używanie endoskopów nie jest wprawdzie do końca przyjemne, jednak obecnie przeprowadzanie badań endoskopowych nie jest bardzo uciążliwe dla pacjentów. Dlatego pacjenci nie posiadają większych obaw przed wykonaniem u nich badania endoskopowego. Wobec tego używanie endoskopów jest obecnie bardzo powszechne, a obsługą endoskopów zajmują się dobrze wykwalifikowani lekarze. Mogą oni korzystając z endoskopów dobrze ustalić stan zdrowia swojego pacjenta i zaplanować kolejne etapy jego leczenia. Wszystko to sprawia, że również obsługa endoskopów utrzymywana jest na najwyższym poziomie.


Wielkość endoskopów

Endoskopy zbudowane są w taki sposób, aby mogły dobrze spełniać wszystkie przewidziane dla siebie funkcje. Posiadają one różną wielkość, która pozwala na przeprowadzanie określonych badań medycznych. Oczywiście ważną częścią składową endoskopu jest kamerka pozwalająca na oglądanie narządów wewnętrznych. Bardzo ważne jest, aby była ona dobrze połączona z inną częścią endoskopu pozwalającą na przesuwanie tej kamerki w głąb ludzkiego organizmu. W związku z tym każda przychodnia dokonuje zamówienia takich endoskopów, które pozwolą na przeprowadzenie określonych badań. Wobec tego na rynku medycznym znajdują się bardzo różne endoskopy, które mogą być używane podczas przeprowadzania mniej lub bardziej skomplikowanych badań.


W trakcie badania bronchoskopowego musi być

W trakcie badania monitoruje się saturację (pulsoksymetria) i w przypadkach spadków saturacji dodatkowo podaje się tlen. W trakcie badania bronchoskopowego musi być zapewniony sprzęt do resuscytacji.

Do obejrzenia jamy nosowo-gardłowej używa się także fiberoskopu. Badanie zaś, pozwalające na obejrzenie migdałów, języczka, jamy nosowej i gardłowej, nazywane jest fiberoskopią. Do jego wykonania nie jest potrzebne znieczulenie, gdyż jest bezbolesne i proste. Sonda, kalibru minimalnie większego od wkładu do długopisu, wprowadzana jest przez nos.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia