Dom spokojnej starości. Co musisz wiedzieć?

kie wymyślone, aby zniechęcić do takich instytucji jak domy opieki. To zazwyczaj miejsca bardzo dobrze zlokalizowane i z miłym personelem z odpowiednim podejściem do seniorów. Personel w takich ośrodkach jest specjalnie szkolo

Dom spokojnej starości. Co musisz wiedzieć?

Domy seniora

Domy seniora mogą się czasami źle kojarzyć, bo przecież każdy słyszał jakąś nieprzychylną historie o złym traktowaniu w takim ośrodku. Na szczęście to tylko legendy miejskie wymyślone, aby zniechęcić do takich instytucji jak domy opieki. To zazwyczaj miejsca bardzo dobrze zlokalizowane i z miłym personelem z odpowiednim podejściem do seniorów.

Personel w takich ośrodkach jest specjalnie szkolony. W każdym ośrodku pensjonariusze mają dostęp do wygód typu telewizor, biblioteczka czy inne gry oraz atrakcje. Ważna jest też kwestia dostępu do pomocy pielęgniarskiej i medycznej.


Dziadek czy babcia bez opieki

Opieka nad osobą starszą wymaga sporo doświadczenia oraz siły. Tak właśnie siła czasami jest potrzebna, zwłaszcza przy zabiegach pielęgnacyjnych czy też w utrzymaniu higieny seniora. Często rodzina nie jest w stanie sama zapewnić starszemu godną starość w dobrych warunkach. Nawet mimo dobrych chęci.

Domy opieki powstały z jakiegoś powodu, a tym powodem jest właśnie ten brak opieki ze strony rodziny. Dzisiaj domy spokojnej starości nie kojarzą się już z obskurnymi pokojami i niemiłym personelem. Dzisiaj to miejsca pełne przyjaznego nastawienia i nowoczesności oraz wygody.


Czym jest geriatria?

Geriatria ? dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami wieku podeszłego. Historycznie wywodzi się z interny, jako ?królowej nauk medycznych?, ale aktualnie obejmuje również inne zagadnienia związane ze schorzeniami wieku podeszłego, czerpiąc z m.in. z medycyny rodzinnej, neurologii czy psychiatrii. Geriatrii nie należy mylić z gerontologią, która jest nauką o procesach starzenia się.

Pierwsze oznaki starzenia występują w wieku już 30?40 lat, zaś prawnie granicę dostępu do świadczeń na świecie ustalono na 60 lat, w Polsce na 65

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geriatria