Kwestia dbania o odzież i meble skórzane

agi na znaczną grubość i wytrzymałość skóry hamburskie używane są do produkcji podeszw i wierzchów obuwia (skóry końskie nie przepuszczają powietrza, a zatem charakteryzują się dużą nieprzemakalnością). Skóra hamburska wyprawiana

Kwestia dbania o odzież i meble skórzane

Wikipedia i skóra hamburska

Skóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie).

Z uwagi na znaczną grubość i wytrzymałość skóry hamburskie używane są do produkcji podeszw i wierzchów obuwia (skóry końskie nie przepuszczają powietrza, a zatem charakteryzują się dużą nieprzemakalnością). Skóra hamburska wyprawiana jest garbnikami roślinnymi. Pierwotnie sposób jej garbowania wypracowano w Hamburgu, stąd nazwa i skóry, i całego procesu, zwanego hamburskim.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_hamburska


Fachowa renowacja skór

Wyroby skórzane zwykle posiadają bardzo dobrą jakość. Jednak wszystkie wyroby skórzane co jakiś czas wymagają odpowiedniej renowacji, żeby mogły na dłużej służyć osobom, które dokonały ich zakupu. W przeciwnym razie wyroby skórzane przestaną dobrze spełniać swoje funkcje. Dlatego fachowa renowacja skór przeprowadzana jest przy wykorzystaniu sprawdzonych już sposobów i użyciu odpowiednich środków.

Wśród usług związanych z renowacją skór wymienia się ich czyszczenie i odnawianie oraz poprawianie ich wyglądu. Dzięki temu wyroby skórzane przez długi okres czasu mogą wyglądać tak samo dobrze jak w dniu swojego zakupu. W ten sposób zaoszczędzi się na kupnie nowych produktów skórzanych i będzie można być zadowolonym z tych już posiadanych.


Czym jest warsztat mokry w garbarstwie?

Warsztat mokry ? pojęcie z zakresu garbarstwa. Pierwotnie określało ono zakres prac odbywających się w miejscu położonym bezpośrednio nad wodą, które niekoniecznie musiało leżeć na terenie garbarni. Od XVIII w. pojęcie warsztatu mokrego stało się synonimem wszystkich czynności i procesów poprzedzających proces właściwego garbowania. Również w tym przypadku zastosowanie bieżącej wody grało główną rolę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Warsztat_mokry