Lecznice weterynaryjne, krótko i na temat

się na człowieka poprzez kontakt bezpośredni lub surowce pochodzenia zwierzęcego, rzadziej drogą powietrzną (np. toksoplazmoza, bruceloza, wścieklizna, ptasia grypa i inne). Nad zapobieganiem szerzeniu się chorób zakaźnych zwie

Lecznice weterynaryjne, krótko i na temat

Choroby odzwierzęce, czym są? Wyjaśnia Wikipedia

Choroby odzwierzęce, zoonozy ? zakaźne lub pasożytnicze choroby zwierząt, bądź przez zwierzęta tylko roznoszone, przenoszące się na człowieka poprzez kontakt bezpośredni lub surowce pochodzenia zwierzęcego, rzadziej drogą powietrzną (np. toksoplazmoza, bruceloza, wścieklizna, ptasia grypa i inne).

Nad zapobieganiem szerzeniu się chorób zakaźnych zwierząt czuwają lekarze weterynarii, natomiast leczeniem chorób odzwierzęcych u człowieka trudnią się lekarze chorób zakaźnych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_odzwierzęce


Specjalista od danego gatunku

Sprawdzony weterynarz jest potrzebny każdemu właścicielowi bardziej niecodziennego pupila. Gryzonie takie jak świnka morska, lub ptaki egzotyczne lub żółwie wymagają lekarza specjalisty, aby właściwie je zdiagnozował i wyleczył.

Takie zwierzęta bowiem mają odmienny system odpornościowy i trawienny od psa, czy kota. Nie każdy antybiotyk czy lekarstwo może być stosowane do leczenie tej samej choroby u różnych gatunków zwierząt. Podając złe lekarstwo można narazić zwierzę na poważne problemy zdrowotne, a nawet doprowadzając pupila do śmierci. Dlatego warto kierować się opiniami innych właścicieli danego gatunku.


Leczenie bez weterynarza

Zwierzęta chorują, tak samo jak ludzie, czasami po prostu jakaś choroba je dopadnie i trzeba jechać do specjalisty. Niestety niektórzy ludzi e próbują leczyć zwierzaki na własną rękę, domowymi metodami, które często działają na ludzi, ale niestety dla zwierząt są wręcz szkodliwe. Takie praktyki stosuje się często na terenach poza miastem i na wsiach, gdzie pies nie ma wartości sentymentalnej tylko ma spełniać swoje zadanie.

Jest to przykre podejście do zwierząt, ale zdarza się dość często, przez co zwykłe przeziębienie czy grypa żołądkowa kończy się śmiercią zwierzęcia, które można uratować po konsultacji z weterynarzem.