Profesjonalne dbanie i czyszczenie skór- krótki wpis

butów wizytowych. Jednak ich dobry wygląd zależy od dobrej pielęgnacji. Zaniedbana skóra szybko traci swój piękny wygląd i czasami może być on już nie do odzyskania. Zadrapania i uszkodzenia powierzchni skóry są najtrudniejsze

Profesjonalne dbanie i czyszczenie skór- krótki wpis

Od czego chronić skórzane meble

Skórzane meble czy też ubrania są ponadczasowe, świetnie wyglądają w praktycznie każdym pomieszczeniu, a każdy szanujący się biznesmen ma parę skórzanych butów wizytowych. Jednak ich dobry wygląd zależy od dobrej pielęgnacji. Zaniedbana skóra szybko traci swój piękny wygląd i czasami może być on już nie do odzyskania.

Zadrapania i uszkodzenia powierzchni skóry są najtrudniejsze do usunięcia i mogą wymagać dużego nakładu pracy i pieniędzy. Dlatego warto dbać o skórzane rzeczy tak, aby uchronić je od tego typu uszkodzeń. W ten sposób nasze meble lub ubrania będą mogły przetrwać na prawdę długi czas, przy tym świetnie wyglądając.


Pielęgnacja mebli skórzanych w praktyce

Codzienna pielęgnacja skóry na meblach jest bardzo ważna i pozwoli na utrzymanie naturalnej jędrności i struktury tego materiału. Wysuszona i długo nie czyszczona skóra staje się krucha i bardziej podatna na odkształcenia i przetarcia, więc zaniedbując ją możemy ją trwale i nieodwracalnie uszkodzić.

Jako codzienny zabieg wystarczy jedynie ją przetrzeć wilgotną ścierką, a raz na tydzień wymyć szarym mydłem i później nasmarować środkiem do nawilżania skór. Jednak jeżeli zauważymy jakieś uszkodzenia to warto udać do osoby od renowacji skór. Im szybciej to zrobimy tym większe szanse na tanią i szybką renowację.


Wikipedia i definicja skóry garbarskiej

Skóry garbarskie po wyprawieniu mogą służyć jako materiał na cholewki, spody, podszewki butów, rękawiczki (skóry podeszwowe, waszowe, podpodeszwowe, pasowe, boksy, welury, nubuki, waterproof, szewro, juchty, podszewkowe, glacé, nappa, zamszowe, odzieżowe, potnikowe). Skóry galanteryjne wykorzystuje się do produkcji teczek, pasków itp., skóry kaletnicze (skóry safianowe) na portmonetki, torebki, skóry rymarskie (skóry blankowe, waszetowe) na uprzęże i inne materiały wyposażenia np. wojskowego. Istnieją także odmiany takie jak skóry tapicerskie, skóry introligatorskie (oprawy książek, manuskrypty), skóry ortopedyczne (protezy, bandaże), skóry techniczne (na pasy pędne, trokowe, uszczelkowe, gazomierzowe, na odzież ochronną), skóry na bębny i na przyrządy sportowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)